Piwnica po zalaniu – Jak osuszyć piwnicę? Lepiej samemu, czy wynająć firmę?

Jak osuszyć piwnice po zalaniu?

Zalanie piwnicy to naprawdę spory problem dla ludzi. Nie ważne, w jakim wieku są lokatorzy, będą mieli problem z usuwaniem wody, jak i z późniejszym osuszaniem piwnicy. Często zalania piwny są przez:

  • Opady atmosferyczne.
  • Cofanie ściekowe.
  • Uszkodzenia instalacji.
  • Przedostanie się do budynku wody.

Wszystkie te i jeszcze więcej elementów wpłynie na zalanie piwnicy, ale jak osuszyć piwnice po zalaniu?

Usunięcie wody przede wszystkim

Pierwszym etapem w tej ciężkiej sytuacji będzie usunięcie wody z piwnicy. W takich przypadkach warto podkreślić, ze ważne jest poznanie przyczyny zalania pomieszczenia. Ważnym elementem będzie też wyeliminowanie źródła takich problemów.

  • Poznanie przyczyny.
  • Wyeliminowanie następnego problemu.

To pierwszy najważniejszy etap, który Ciebie czeka. Drugim etapem jest: Wypompowanie całej wody z piwnicy. Tutaj trzeba wynieść z pomieszczenia wszystkie przedmioty, jakie są w niej. Później można zacząć odpompowywać wodę. Warto też pamiętać, by usunąć wszystkie elementy wykończenia, które mogą utrudnić w osuszaniu piwnicy.

Osuszanie piwnicy drugi element pracy

Cały proces osuszania piwnicy po zalaniu wymaga odpowiedniego podejścia. Etap ten jest dość trudny w wykonaniu dlatego, też warto nawiązać współpracę z firmą, która się tym zajmuje. Potrzebuje, przede wszystkim sprzętu odpowiedniego do tego zadania, a zarazem stosuje, specjalistyczne samodzielne metody osuszania. Warto pamiętać, że taka praca trwa parę dni. Dlatego, też warto zastosować odpowiednie metody, wówczas ułatwi to prace. Można też samemu osuszyć taką piwnicę.

Jak osuszyć piwnice sposobami

Sposób pierwszy na samodzielne osuszenie piwnicy.

Najtańszym, ale zarazem bardzo czasochłonnym, jak i pracochłonnym sposobem będzie odkopanie ścian z zewnątrz budynku. Pozwoli to na uzyskaniu w ciągu kilku miesięcy w naturalny sposób pozbycia się wilgoci.

Sposób drugi na samodzielne osuszanie piwnicy.

Jak osuszyć piwnicę po zalaniu? Z Pomocą przychodzi elektroosmoza, która wymusza cyrkulację wody w piwnicy. Pomaga, też w osuszeniu całego pomieszczenia, ale taki sposób nie dość, że jest wymagający to jeszcze kosztowny. Koszt takiego narzędzia wynosi, aż 15 tysięcy złotych. Dlatego, też warto przemyśleć czy robić to samemu, czy też wynająć firmę, która to wykona za nas. Dwa sposoby, które zostały tutaj podane są to najlepszymi sposobami na osuszenie piwnicy po zalaniu.

Więcej na https://mermar.pl/malopolskie/krakow

Możesz również polubić…