Prosty sposób na eleganckie wnętrze

Remontujesz dom, odświeżasz mieszkanie, a może urządzasz biuro? Spędzasz godziny przy sklepowej półce z kolorowymi farbami? A gdyby tak… uprościć sobie życie i otworzyć się na monochromatyczne wnętrza

 

Dlaczego?

Przyzwyczailiśmy się do kolorów ścian, typowe barwy stały się nudne. Niemal tradycją jest raz na kilka lat spędzenie urlopu na malowaniu mieszkania, a wcześniej na mozolnym przeszukiwaniu odpowiednich farb, pigmentów oraz kolejnych pasujących do nich połączeń kolorystycznych. Podobnie jak moda związana z ubraniami zmienia się drastycznie co kilka lat i modne jeszcze niedawno stylizacje nie są już „na czasie”, podobnie kolory sezonu, których używamy do odświeżania naszych wnętrz tracą na aktualności. Rozwiązaniem tego problemu są monochromatyczne wnętrza – zawsze aktualne i eleganckie niczym uszyty na miarę garnitur.

Indywidualność i harmonia w jednym

Nie wszystkie kolory ze sobą współgrają. Jeżeli przykładowo zdecydujemy się na pozwalające na ukojenie i upragniony odpoczynek odcienie zieleni w salonie, pomalowanie kuchni na energetyczne czerwienie może wywoływać nieprzyjemny szok, przy każdej zmianie pomieszczenia. Natomiast całe mieszkanie utrzymane w stonowanej, jednolitej monochromatycznej stylistyce pozbawi nas tego kłopotu. Pozwoli też na łatwiejsze komponowanie kolorystycznych elementów w poszczególnych pomieszczeniach. Umieszczenie dodatków, które również będą kolorystycznie dopasowane do pozwoli na uzyskanie indywidualnego charakteru pomieszczeń oraz nie zaburzy harmonii całego mieszkania.

Łatwość dobierania dodatków

Elementy takie jakie zasłony, poduszki, wazony czy płótna mogą z sukcesem ożywiać monochromatyczne wnętrza. Dynamizm osiąga się tutaj nie poprzez granie kolorami, ale poprzez zastosowanie różnych faktur i miękkości tkanin. Wnętrze utrzymane w jednej kolorystyce będzie eleganckie, a dzięki różnym fakturom i rodzajom materiałów użytych jako dodatki nie będzie przy tym nudne i monotonne. Poduszki, zasłony, koce, dywany – to elementy, które korzystnie mogą odróżniać się od ścian odmienną fakturą, a przy tym nie burzyć harmonii całego pomieszczenia.

Możesz również polubić…