Podnośnik koszowy – czym jest i do czego służy?

Jak wygląda podnośnik koszowy i jakie funkcje spełnia?

To urządzenie dźwignicowe posiada na końcu wyciąganego ramienia kosz lub platformę. Podnośnik koszowy jest niezbędny przy pracach na wysokościach i przy najróżniejszych projektach budowlanych. Podnośnik sprawdza się najczęściej przy pracach budowlanych, używany jest także w takich dziedzinach jak sadownictwo, przy czyszczeniu okien, obcinaniu gałęzi, a także przez straż pożarną. Są także bardzo przydatne przy montażu bilbordów, reklam oraz oświetlenia na dachach.

Rodzaje i funkcje podnośników koszowych

Na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów podnośników koszowych, które klasyfikowane są w zależności od specyfiki pracy do której będą przeznaczone oraz na podstawie sposobu przemieszczania się. Można znaleźć oferty, w których proponowane są między innymi następujące rodzaje urządzeń dźwignicowych:
– nożycowe, nadające się perfekcyjnie do zastosowania w trudnych problematycznych warunkach, głównie na obszarze, na którym występują liczne nierówności. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo dobra stabilność, a ze względu na niewielkie zapotrzebowanie na wolne miejsce sprawdzają się wyjątkowo dobrze we wnętrzach budynków;
– teleskopowe oraz przegubowe, czyli takie, których przeznaczeniem jest wykorzystanie w niewielkich wnętrzach. Charakteryzują się tym, że posiadają stosunkowo duży zasięgiem oraz także znacznym zakresem wykonywanych manewrów;
– specjalistyczne, które wykorzystywane są najczęściej przez np. straż pożarną.
Podnośniki koszykowe można również podzielić na:
– spalinowe, które przeznaczone są przede wszystkim do pracy w terenie ze względu na mocny silnik gwarantujący spokojną pracę nawet w najtrudniejszych warunkach.
– elektryczne, które są użyteczne przy pracach głównie na halach produkcyjnych czy też przy przeglądzie technicznym instalacji.
Należy również dodać, że istnieje wiele różnych rodzajów podwozia, które są uzależnione od konkretnych potrzeb i pracy do której będzie przeznaczone urządzenie.

Możesz również polubić…