Jaki pies nadaje się do życia w bloku?

Dobór psa powinien być dobrze przemyślany. Warto pomyśleć nad tym, gdzie chcemy trzymać naszego psa, ponieważ nie każdy pies nadaje się do mieszkania w bloku i nie każdy pies nadaje się do ciągłego przebywania na dworze.
Zatem jaki pies do bloku nadaje się najbardziej?
Mieszkanie w bloku wcale nie przekreśla posiadania czworonożnego przyjaciela. Pies, który będzie się dobrze czuł w bloku to pies o małych gabarytach i taki, który niekoniecznie lubi przebywać stale na świeżym powietrzu. Zatem przy podejmowaniu decyzji o przygarnięciu psiaka pod swój dach, warto wziąć pod uwagę szczególne cechy rasy psa, dzięki którym będziemy mogli podjąć właściwą decyzję czy dany pies będzie się dobrze czuł w danym mieszkaniu.

 
Rasy psów, które świetnie nadają się do życia w bloku to np. border collie, który uwielbia towarzystwo ludzi. Bardzo szybko przywiązuje się do swoich właścicieli. Drugim przedstawicielem domowych psów jest jack russel terrier. Jest to przedstawiciel bardzo inteligentnych psów. Także w bloku dobrze będzie się czuł ruchliwy, grzeczny i towarzyski owczarek szetlandzki czy słodki york.

 

Możesz również polubić…