Jak kupić dobre płytki podłogowe

Na rynku płytek podłogowych istnieje obecnie ogromny wybór dostępnych produktów. Bardzo modne są podłogi dębowe, a także orzechy i jesiony. Oprócz szerokiej gamy kolorów i wzorów możemy wybrać także to, jak dane płytki są montowane na podłodze. Jedne wymagają zatrudnienia do pracy fachowca, inne możemy położyć sami zmniejszając w ten sposób koszt całego przedsięwzięcia. Jak zatem wygląda to dla płytek samoprzylepnych?

Analiza zalet płytek samoprzylepnych

Samoprzylepne płytki zalety:
– najbardziej prosty i łatwy montaż ze wszystkich płytek
– szybkość montażu (30 metrów można położyć w jeden dzień)
– szeroki wybór wzorów, w zasadzie taki sam jak przy innych płytkach
– wygodny zatrzask dający gwarancję, że płytka została poprawnie położona
– duża dostępność w sklepach, takie płytki można kupić już w każdym mieście w Polsce
– płytki są lekkie i łatwe w transporcie
– wytrzymałość nie różni się od pozostałych modeli płytek
– imitacja drewna
– wybór wśród płytek tradycyjnych jak i winylowych

Jak widzisz lista zalet płytek jest bardzo szeroka, co w zasadzie czyni je oczywistym wyborem do położenia na naszych podłogach.

Co uwzględnić przed zakupem płytek

Przede wszystkim zastanów się, czy chcesz kłaść płytki samodzielnie, czy może wolałbyś zatrudnić do tego fachowca. Nawet jeśli płytki są proste w montażu, to jednak nadal jest do tego potrzebny czas, który można przeznaczyć na coś innego, jak chociażby na obejrzenie ulubionego serialu na Netflixie. Ja osobiście zatrudniłam ekspertów do położenia moich płytek. W tym modelu także dochodzi do oszczędności, ponieważ dzięki temu, że płytki kładzie się szybciej mogłam zapłacić mniej ekspertowi, ponieważ rozliczaliśmy się według stawki godzinowej.

Porządna analiza wad i zalet danego rozwiązania pomoże Ci dokonać dużych oszczędności przed rozpoczęciem remontu, do czego gorąco Cię namawiam. Jeśli masz mało czasu, to właśnie tym na co powinieneś go poświęcić jest dogłębne przeanalizowanie wad i zalet produktów budowlanych.

 

Możesz również polubić…