Jak dbać o płytę meblową?

Płyta meblowa to najczęściej wybierany materiał w dzisiejszych czasach. Przeważająca ilość mebli w naszych domach jest z niej zbudowana i trudno jest się temu dziwić. Płyta meblowa daje bardzo szerokie pole do popisu – pozwala stworzyć dobrej jakości meble w modnych kształtach oraz kolorach, które mogą być wykorzystane w niemalże każdego rodzaju pomieszczeniu. Płyta meblowa nie wymaga również specjalnej pielęgnacji, jednak nie oznacza to, że możemy traktować ją bez większego zastanowienia. Aby płyta meblowa zachowała wszelkie swoje właściwości, pozostała estetyczna oraz nadal cieszyła oko należy o nią odpowiednio dbać. Zastanawiasz się jak dbać o płytę meblową oraz co jest w tym celu niezbędne? Jesteś we właściwym miejscu.

Współczesna płyta meblowa znacząco różni się od tego, co pamiętamy z przeszłości. Kiedyś płyta meblowa wykorzystywana była jedynie do budowy tandetnych mebli, imitujących drewno, wyróżniających się wyjątkowo niską jakością. Dziś płyta meblowa jest bardzo mocnym materiałem, który wykorzystywany jest do budowy naprawdę dobrych jakościowo, modnych mebli. Na rynku wiodą płyty meblowe laminowane, które pokryte są specjalna powłoką zabezpieczające ich strukturę przed uszkodzeniem. Ze względu na tę powłokę o płytę należy dbać, aby pozostała w jak najlepszej kondycji przez długie lata.

Jak dbać o fronty szafek wykonane z płyty laminowanej?

Dbanie o fronty mebli, które wykonane są z płyty laminowanej nie jest tak trudne jakby się mogło wydawać. W większości przypadków potrzebujemy jedynie miękkiej szmatki, odrobiny wody bądź specjalnego preparatu do czyszczenia mebli. W kuchni bardzo dobrze sprawdza się również wykorzystanie letniej wody z odrobiną płynu do naczyń. Kluczową rolę w tym przypadku odgrywa jedna rodzaj ściereczki. Najlepsze są ściereczki wykonane z miękkiego mikrowłókna. Używając ich, szczególnie na powierzchniach na wysoki połysk unikniesz smugi nieestetycznych zamazów, dzięki temu czyszczenie stanie się szybsze i bardziej efektywne. Pamiętaj również, że laminowana płyta meblowa nie znosi żadnych preparatów nabłyszczających. Nadmierna ich ilość może ją po prostu zniszczyć. Dodatkowo, unikaj używania wszelkiego rodzaju środków żrących bądź tych powszechnie uznawane za mocne. Płyta laminowana również nie znosi kontaktu z materiałami ściernymi oraz twardymi szczotkami. Podczas porządków wyrzekaj się ich jak ognia.

Czy płyta meblowa jest odporna na zniszczenia mechaniczne oraz działanie wody?

Istnieje błędne przekonanie, że płyta umeblowanie w ogóle nie jest odporna na zniszczenia mechaniczne – otarcia, czy zarysowania oraz woda jest dla niej przekleństwem. To oczywiście mit, który należy w tym miejscu obalić. Współczesna płyta meblowa to doskonałej jakości materiał, który jest dobrze zabezpieczony przed działaniem wspomnianych wyżej czynników. Bez obaw można zdecydować się na zakup mebli wykonanych z płyty do kuchni, czy łazienki. Pozostaną one estetyczne przez długi okres czasu.

Możesz również polubić…